I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          Będzin, 22.02.2015 r.

1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.

2. Po Mszy świętej o godz. 18.00, jak każdego 22 dnia miesiąca,  odbędzie się Nowenna ku czci św. Rity. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Rodzina   10 – letniej Zuzi po Mszy świętej kwestuje na rehabilitację i leczenie dziecka, które cierpi na przepuklinę oponowo – rdzeniową oraz wodogłowie. Bóg zapłać !

4. W środę, w naszej Parafii od godz. 8.00 do 16.00 będą gościły SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY w KRAKOWIE 2016 r.  –  KRZYŻ  I  IKONA.

Od 8.00 do 10.00 modlitewne czuwanie ma młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół Nr 2.

O 10.00 Msza święta i różaniec dla wspólnot Żywego Różańca z Parafii i Dekanatu.

O 12.00 Anioł Pański i adoracja : Akcja Katolicka, Caritas, Grupy Modlitewne, Koło Biblijne, Bractwo Szkaplerzne.

O 14.00 adoracja przez młodzież licealną.

O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i słowo rozważania ma Ks. Bp Piotr Skucha.

O 16.00 pożegnanie Krzyża i Ikony i przekazanie do Czeladzi.

Uroczyste zakończenie peregrynacji Symboli ŚDM nastąpi 28 lutego, w sobotę, o godz. 16.00 w sosnowieckiej Katedrze. Zostanie odprawiona Msza św. podczas której nastąpi  przekazanie do każdego dekanatu kopii ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

5. Nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych ( w tym  tygodniu przewodniczy  Żywy Różaniec ) bezpośrednio, po której będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego.

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

6. Za dwa tygodnie, w III Niedzielę Wielkiego Postu, od 08 do 11 marca, rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, młodzieży szkolnej i dzieci. Już teraz prosimy o uprzednie zarezerwowanie sobie czasu wolnego na te spotkania. Sakrament pojednania przewidziany jest na wtorek, 10 marca.

8. Zachęcamy do udziału w katechezach neokatechumenatu dla młodzieży i dorosłych w dolny kościele we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy.

9. W czwartek odbędzie się Krąg Biblijny po Mszy wieczornej.

10. W piątek o g.19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców Kl. II ze Szk. Podstawowej Nr 13.

11. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ofiarowania  złotego pierścionka jako wotum ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać !

12. Postanowienia wielkopostne  np. czasowej abstynencji od alkoholu, papierosów czy innych zobowiązań prosimy wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przy chrzcielnicy. Dziękujemy i zachęcamy do tego aktu przemiany w walce z samym sobą !

13. W przyszłą Niedzielę, II Wielkiego Postu, po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dla Kościołów Misyjnych.

14. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii zmarli Śp.: + Zofia Domagała l.68, Janusz Łatacha l.72, Teresa Pająk l.71.          Zdrowaś Maryjo… , Wieczny odpoczynek….