Ogłoszenia parafialne

VIII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA                                                 Będzin, 24.05.2015 r.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest ósma Niedziela Wielkanocna – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Za odmówienie hymnu   O Stworzycielu Duchu, przyjdź… można dzisiaj zyskać odpust zupełny.

2. W imieniu Ks. Bp Grzegorza Kaszaka, Biskupa Diecezjalnego, pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za gościnność i przebieg wizytacji kanonicznej. Dziękuję kapłanom, katechetom, pracownikom świeckim parafii, wolontariuszom, przedstawicielom poszczególnych grup i wspólnot, młodzieży, dzieciom za zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do poszczególnych punktów programu. Dziękuję za serdeczne przyjęcie i bardzo pozytywne odczucia Dostojnego Gościa. Dziękuję za ofiary na hospicjum zamiast kwiatów. Kiedy będzie protokół powizytacyjny przedstawimy jego zalecenia.

3. W imieniu Parafian dziękujemy Osobom z Bractwa Szkaplerznego za ufundowanie figury Matki Bożej Szkaplerznej ustawioną przy obrazie św. Jana Pawła II. Bóg zapłać !

4. Dar na misje z obu grup dzieci pierwszokomunijnych wyniósł 1 247 zł. Bóg zapłać !

5. W poniedziałek  święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte są w naszej Parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

6. W środę, zaraz po Mszy wieczornej zapraszamy Osoby odpowiedzialne z poszczególnych  wspólnot i grup na  spotkanie  omawiające  przygotowania do zaprojektowania IV ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. W przyszłą Niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi

i Komunii świętej Wielkanocnej. Jest to także doroczny Odpust w naszej Parafii, 31 maja,  Nawiedzenia NMP. Sumę odpustową o godz. 12.00 za Parafian i Słowo Boże wygłosi Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej Ks. Tomasz Folga. Zapraszamy wszystkie grupy, wspólnoty, sztandary, dzieci pierwszokomunijne i te sypiące kwiaty do udziału asyście.

9. Nabożeństwa Majowe są w tygodniu i w Niedziele o  godz. 17.30.  Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. W Niedziele i uroczystości dodatkowa Msza święta o godz. 20.30.

10. 25 maja o godz. 18.00 Caritas organizuje koncert charytatywny w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ul. Wawel 2. „Gramy dla Mamy”.

11. 26 maja, we wtorek, o godz. 17.00 w Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się bezpłatny koncert z okazji Święta Matki „ Dziękuję Ci Mamo”. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłą Niedzielę przedstawiciele par. św. Maksymiliana z Łaz będą kwestowali na środki do przykrycia budującego się kościoła dachem. Polecamy to wsparcie dla nich.

13. III Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Prosimy zelatorów o zorientowanie się w ilości uczestników.

14.  W dniach 6 i 7 czerwca odbędą się w Będzinie II Dni dla Życia i Rodziny. Plakat.

15. Wobec zbyt małego zainteresowania ziołami, punkt wydawania ziół będzie czynny do wyczerpania zapasów. Potem zostanie zlikwidowany.

16. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Helena  Przybylska l. 89, Wiesław Charuza l. 67. Zdrowaś Maryjo… ,   Wieczny odpoczynek