Ogłoszenia parafialne

VI  Niedziela WIELKIEGO  POSTU                                                   Będzin, 13.04.2014 r.

NIEDZIELA  PALMOWA

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii za postawę uzewnętrznionej wiary i skupienia. Serdeczne Bóg zapłać !

2. Od tej Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej rozpoczyna się Wielki Tydzień.

3. W Wielkim Tygodniu godzinę przed nabożeństwami wieczornymi  będzie  spowiedź św.

4. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego i sympatyków odbędzie się w poniedziałek o g.16.30.

5. Ostatnia Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz.17.30.

6. W Triduum Paschalne czyli w Wielki Czwartek i Wielki Piątek  początek Liturgii o godz. 18.00. W Wielką Sobotę w Wigilię Paschalną o godz. 20.00. Porządek  :

7. Przypominamy o zachowaniu abstynencji i postu ścisłego osób pełnoletnich do 60 roku życia w Wielki Piątek. Zachęcamy także do zachowania postu w miarę możliwości także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

8. W Wielki Piątek, przy okazji adoracji Krzyża będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

9. Przypominamy, aby obrzęd święcenia pokarmów w Wielką Sobotę poprzedzić krótką adoracją przy Grobie Pańskim. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę prac termomodernizacyjnych naszej świątyni. Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz.20.00 przynosimy świece z zabezpieczającymi je osłonkami przed woskiem. Po niej wyjdziemy z Procesją Rezurekcyjną wokół świątyni. W czasie Triduum Paschalnego biorąc udział w liturgii, można codziennie uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski.

10. W nocy, od godz. 20.30 do 6.00 z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, kapłani naszego dekanatu będą czekali w konfesjonałach w kościele Serca Pana Jezusa w Będzin – Ksawera na penitentów, w ramach Nocy Konfesjonałów w naszej diecezji.

11. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz.18.00. Spowiedź święta w tym dniu, tylko na osobiste życzenie.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę.

12. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ufundowanie haftowanego sztandaru Bractwa Szkaplerznego, który zostanie poświęcony na Mszy świętej o godz. 12.00.

Serdeczne Bóg zapłać za ten dar dla Parafii !

13 . Przy wyjściu są do nabycia paschaliki i chlebki wielkanocne Caritas na święta po 5 zł. także są modlitewniki na kanonizację bł. Jana Pawła II w cenie 3 zł. oraz jajka wielkanocne – pisanki z Hospicjum Cordis, jako nasze wsparcie tych dzieł.

14. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin Naszej Parafii. Prosimy o składanie tych darów do wtorku. Od poniedziałku będą roznoszone po Parafii.

15. Na trzeciej fakturze pozostała kwota 23 000 zł. Dziękujemy za składane ofiary do kopert, na tace i przelewami na spłatę ocieplenia świątyni.  Serdeczne Bóg zapłać !

16. W minionym tygodniu  zmarła z naszej Parafii Śp.: + Wanda Nowak l. 90.

Zdrowaś Maryjo… , Wieczny odpoczynek