Ogłoszenia parafialne

XX  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                           Będzin  16.08.2015 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest dwudziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Zachęcamy do wytrwałości od uzależnień w maryjnym miesiącu sierpniu. Jest to czas dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek

3. W dniu dzisiejszym nasz Ks. Prałat Stefan Gibała obchodzi swoje imieniny. Msza święta w Jego intencji jest o godz. 9.00, na której  będzie okazja do składania życzeń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

4. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na Mszę świętą o Miłosierdziu Bożym i koronkę do tej tajemnicy wiary.

5. W sobotę, 22 dnia miesiąca, zapraszamy po Mszy wieczornej na Nowennę ku czci św. Rity.

6. Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne odbędą się przyszłą niedzielęBydlinie na Stadionie Sportowym. Szczegóły są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

7. Zapraszamy pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 20.00 w kościele. Zostanie ono zakończone  pielgrzymkowym Apelem  Jasnogórskim  o godz. 21.00.

Pierwszy Apel z trzech :   w czwartek, piątek i sobotę, poprowadzi Dyrektor Pielgrzymki Diecezjalnej Ks. Józef Handerek. Prosimy na ten Apel i następne zabrać z sobą świece lub znicze. Msza święta na wyjście pielgrzymki pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszak odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 7.00.

8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki na Jasną Górę na 26 sierpnia:

- Pieszą, wyjście w niedzielę, 23 sierpnia, koszt od jednej osoby 45 zł. Nocleg w Częstochowie 15 zł. Powrót autokarem 15 zł. Zapisy i wpłaty w kancelarii lub w zakrystii.

Autokarową, wyjazd w środę, 26 sierpnia, w samo święto, o godz. 7.30 z parkingu spod kościoła. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.

Wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli pielgrzymować fizycznie na Jasną Górę  zachęcamy aby zapisywać się do grupy pielgrzymów w charakterze „duchowego pielgrzyma”.

9. Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Charytatywnej „ Wyprawka Szkolna 2015 ”. Wyciągnijmy los z kosza za ławkami i przynieśmy produkty szkolne do kościoła.

10. Dziękujemy pewnej Osobie za ofiarowanie dla Parafii dwóch szlifierek pomocnych w czyszczeniu przęseł płotu z poprzednich farb i rdzy. Bóg zapłać!

11. Dalej są kontynuowane prace przy malowaniu przęseł płotu wokół  kościoła. Dziękujemy za ofiary w kopertach i na tacę, które nam takie inwestycje umożliwiają.   Serdeczne Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Robert Wierzchowski l.82, Czesław Juszczyk l.67, Wacława Rakowska – Nikodem l.81, Mieczysława Potempa l.75, Barbara Rzeźnik l.77, Danuta Białowąs l. 65 oraz wieloletni P. organista w naszej Parafii  + Jan Mokrzycki l.75.         Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek