Ogłoszenia parafialne

XXVII  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                     Będzin, 05.10.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz. 17.00, a potem Msza święta o godz. 18.00 w intencji  Rodziny Różańcowej naszej Parafii.

2. Zgodnie z zapowiedzią, po Msza świętych w pierwszą Niedzielę października, są zbierane ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin objętych pomocą przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 16.00  odbędzie się Msza święta i modlitewna adoracja Pana Jezusa przez Bractwo Szkaplerzne, na które zapraszamy.

4. We wtorek, we wspomnienie NMP Różańcowej, przypada szósta rocznica śmierci Ks. Bp. Adama Śmigielskiego SDB, pierwszego pasterza naszej Sosnowieckiej Diecezji.

5. W tym tygodniu nie będzie Kręgu Biblijnego.

6. Od piątku do przyszłej Niedzieli odbędzie się publiczna zbiórka na rzecz Fundacji  Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin w ramach obchodzonego  XIV Dnia Pamięci o św. Janie Pawle II w 36 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Bóg zapłać za składane ofiary ! Informujemy, że za dwa tygodnie, 19 X, w Niedzielę odbędzie się w naszej świątyni Koncert Symfoniczny o godz. 19.30 w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Już teraz serdecznie zapraszamy !

7. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

8. Nabożeństwa Różańcowe są w naszej Parafii  codziennie o godz. 17.30. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę pod przewodnictwem osób starszych. Dzieci na różaniec przynoszą przygotowane przez siebie różyczki z własnymi intencjami modlitwy.

9. Jest już nowy Kalendarz Mszalny na 2015 rok.

10. W ramach programu PEAD 2014 będą wydawane jabłka przez Caritas w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.30 i w sobotę od godz. 10.00 do 11.30. Przypominamy, że udokumentowany dochód na jedną osobę jest do 750 zł. a na członka rodziny do 550 złJeżeli jest jakaś uzasadniona przyczyna wyjątku, decyzję podejmuje Parafialne Koło Caritas w konsultacji z Ks. Proboszczem.

11. Na przyszłą sobotę, 11 X,  planujemy przesuniętą pielgrzymkę do Leśniowa, Gidel i Przeprośnej Górki. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u P. Haliny Wójcik.

12. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ufundowanie kompletu obrusów ołtarzowych ( cztery części ) z implikacjami Matki Bożej Różańcowej. Bóg zapłać !

13. Ks. Michała udziela informacji o pielgrzymce do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada.

14. Trwa nabór wolontariuszy do XIV edycji  SZLACHETNEJ PACZKI. Plakat.

15. Osób pełnoletnie, chętne do udziału w przygotowaniach Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 prosimy o kontakt. Szczegóły są na plakacie.

16. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Otylia Juszczyk l.85, Paweł Kozieł l.43, Zofia Koloda l.63, Regina Kucera l. 93, Sabina Perek l.84, Andrzej Szwamberg l.68.                 Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek…