Ogłoszenia parafialne

XXXIII  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                    Będzin, 09.11.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest trzydziesta trzecia Niedziela zwykła w roku liturgicznym

2. Zapraszamy na charytatywny koncert Odbudujmy Katedrę, który  odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, ul. Wawel 2. Szczegóły są na plakacie. Numer konta odbudowy naszej katedry dostępny jest w internecie, na ulotkach za ławkami i w gablocie ogłoszeń.

3. W czwartek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiegopatrona naszej Sosnowieckiej Diecezji. Po Mszach świętych będzie można adorować Jego relikwie. Nasz Lokalny Kościół i Pasterzy polecamy dobremu Panu Bogu we wspólnej modlitwie.

4. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na Mszę świętą wotywną o godz. 18.00 ku czci Miłosierdzia Bożego, koronkę i modlitwy do tej tajemnicy wiary.

5. W sobotę wspominamy św. Cecylii, patronkę muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność i modlimy się za naszego Pana organistę Michała i wszystkich należących do scholki dziecięcej pod przewodnictwem Pani Anny, którzy ubogacają naszą liturgię.

6. W tym dniu, 22 dnia miesiąca, będziemy poznawali także kult i modlitwy do św. Rity po Mszy świętej o godz. 18.00 wraz z adoracją Jej relikwii.

7. W przyszłą Niedzielę, 23 listopada, dwóch alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej przeprowadzi w naszej Parafii na Mszach świętych Niedzielę Powołaniową głosząc Słowo Boże i przewodnicząc naszym modlitwom. Jest to ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

8.  Zapraszamy wszystkie osoby chętne na rekolekcje Bractwa Szkaplerznego, które odbędą się w terminie od 30. XI do 02. XII br. w Sosnowcu w klasztorze Sióstr Karmelitanek. Zapisy przyjmuje P. Haliny Wójcik.

9. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny.

10. Zapraszamy do udziału w katechezach Neokatechumenatu dla starszej młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolny kościele.

11. Towarzystwo Przyjaciół Będzina składa serdeczne podziękowanie Ofiarodawcom kwesty na rzecz renowacji zabytków Cmentarza na Górze Zamkowej oraz trzystu kwestarzom, którzy byli w nią zaangażowani. Zebrano 29 477,39 zł. Dziękujemy Mieszkańcom i Gościom za ten dar serca!

12. Wydawanie żywności w ramach programu EMBARGO odbędzie się w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 11.30 w naszym parafialnym oddziale Caritasu według nowej listy odbierających.

13. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Wspólnoty z Taize w Pradze w dniach 29.12.2014-2.01.2015. Zapisy do końca listopada. Szczegóły i informacje u ks. Łukasz lub na plakacie przy wyjściu z kościoła.

14.  W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli Śp.+ Stanisław Ferdyn l.73, Krystyna Szydłowska l.80.

Zdrowaś Maryjo …Wieczny odpoczynek…