III  NIEDZIELA  ADWENTU     Będzin 14.12.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest trzecia Niedziela Adwentu zwana—Gaudete—Weselcie się

2. Roraty, czyli Msza święta ku czci Matki Bożej z udziałem dzieci są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci biorą w niej udział z lampionami. Są losowane figurki Dzieciątka Jezus, które dziecko zabiera na jedną dobę do domu, na znak rodzinnego i modlitewnego czuwania na przyjście Pana.

3. Adwentowy Dzień Skupienia przed świętami Bożego Narodzenia będzie w przyszłą niedzielę. Poprowadzi go Ks. Dr hab.. Sławomir Zieliński wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i naszym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Możliwość spowiedzi świętej w sobotę na Mszy wieczornej, w niedzielę i poniedziałek na Mszach świętych. Już teraz prosimy o zaplanowanie sobie czasu wolnego na bezpośrednie, duchowe przygotowanie się do świąt. W sobotę, 20 grudnia, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób w zakrystii.

4. W trzecim tygodniu Adwentu w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów i tradycji wiary w naszych rodzinach.

5. Zbiórka ofiar do puszek w minioną niedzielę na Kościoły na Wschodzie wyniosła 1510,81 zł. Dziękujemy za ofiarność i za pomoc młodzieży z panią katechetką.

6. Pobłogosławione, wigilijne opłatki na święta można nabyć w przedsionku kościoła oraz świece Caritas (po 6 zł i po 15 zł) na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7.  Serdecznie zapraszamy do zabrania losów ze stolika za ławkami na paczki świąteczne i przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności. Paczki tak składane zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii .

8. Dziękujemy młodzieży z Gimnazjalnego Klubu Wolontariatu wraz z ich opiekunami za przeprowadzoną zbiórkę produktów spożywczych w miniony piątek i w sobotę w sklepie Biedronka, u nas na Syberce, na świąteczne paczki. Bóg zapłać za składane dary!

9. W imieniu parafian dziękujemy Fundatorom dwóch pozłacanych kielichów mszalnych z patenami za ofiarowanie tych naczyń liturgicznych dla naszej wspólnoty. Bóg zapłać!

10. „Będzińska Wigilia” odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 grudnia, o godz. 16.00 na Górze Zamkowej przy kościele Świętej Trójcy. W imieniu organizatorów zapraszamy!

11. Zachęcamy do zapisywania się na prenumeratę czasopism religijnych na 2015 rok: Niedziela, Gość Niedzielny, Nasza Arka, Źródło, Cuda i Łaski Boże.

12. Zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki parafialnej czynnej w piątki od 16.30 do 17.30 i z punktu zielarskiego czynnego we wtorki od 10.00 do 12.00 i w czwartki od 16.00 do 18.00.

13.Na Fundację Radia Maryja ze stałej puszki przekazano 725, 28 zł.Bóg zapłać za ofiary!

14. W tym tygodniu zmarli z naszej Parafii Śp. + Jerzy Pająk l. 72, Kazimierz Grabiasz l.83.

Zdrowaś Maryjo …   Wieczny odpoczynek …