Ogłoszenia parafialne

XXIV  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                       Będzin, 14.09.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest dwudziesta czwarta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Prosimy Osoby, które przyjęły Szkaplerz Maryjny w minioną Niedzielę o podanie swych danych do wpisania w Parafialnej Księdze Bractwa Szkaplerznego.

3. 17 września, w środę, w 75 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Na Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się pielgrzymka Sybiraków z Regionu Zagłębiowskiego, na którą serdecznie zapraszamy. Po Eucharystii Akcja Katolicka zaprasza na wspólne spotkanie na plebanii.

3. Także w środę, nasz wikariusz Ks. Robert obchodzi swoje imieniny. Polecamy Go naszym modlitwom i życzymy Mu szczęścia i obfitości Łask Bożych w życiu.

4. Ks. Łukasz zaprasza osoby, które zapisały się na pielgrzymkę  do Lichenia na spotkanie we środę, 17 września, po Mszy świętej wieczornej.

5. W czwartek odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych kl. II ze Szkół Podstawowych Nr 11 i 13 w dolnym kościele o godz. 19.00.

6. W piątek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum w dolnym kościele.

7. Za tydzień, 21 września, święcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych na Mszy świętej o godz. 10.30.

8. Zostały jeszcze dwa wolne miejsca na diecezjalną pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.45. Cena 30 zł.

9. Planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada. Bliższe informacje u Ks. Michała.

10. W tym roku odbędzie się XIV edycja SZLACHETNEJ PACZKI, projektu którego celem jest pomoc rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. W 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w całej Polsce. Obecnie ruszył już nabór wolontariuszy.  Zgłaszać się można za pośrednictwem strony http://www.superw.pl. Więcej informacji można znaleźć na plakacie i ulotkach za ławkami.

11. Prosimy o zgłaszanie się osób pełnoletnich, chętnych do udziału w przygotowaniach Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 w diecezji. Szczegóły są na plakacie.

12. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. + Krystyna Kołacz l. 66.

Zdrowaś Maryjo … Wieczny…