Ogłoszenia parafialne

XIX  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                          Będzin, 10.08.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest dziewiętnasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W środę, 13-go dnia miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się  Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i za drogich zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na wspólną modlitwę.

3. W piątek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii porządek Mszy świętych jest jak w Niedzielę tzn. o godz. 7.00,  9.00,  10.30,  12.00,  18.00  i  20.30. Na każdej Eucharystii błogosławimy zioła, owoce  i kwiaty. W ten piątek nie ma postu.

4. W sobotę, wspomnienie św. Stefana Węgierskiego. Jest to dzień imienin naszego
Ks. Prałata Stefana Gibały. W Jego intencji modlić się będziemy na Mszy świętej o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy.

5. W związku z przeżywanym miesiącem sierpniem – miesiącem abstynencji można się wpisywać do Parafialnej Księgę Trzeźwości w intencji otrzeźwienia narodu. Księga jest dostępna przy chrzcielnicy.

6.  Caritas Diecezji Sosnowieckiej przekazała naszemu Parafialnemu Kołu Caritasu 50 tornistrów szkolnych. Do rozpoczęcia Roku Szkolnego będzie trwała nasza parafialna akcja Wyprawka Szkolna. Na końcu ławek będzie można zabrać losy i składać zeszyty lub przybory szkolne, z których skompletujemy zestawy tornistrów dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej Parafii.

7.  Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki na Jasną Górę na 26 sierpnia:
- Pieszą, wyjście 23 sierpnia, koszt od jednej osoby 45 zł. Zapisy i wpłaty w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

- Autokarową, wyjazd 26 sierpnia, w samo święto, o godz. 5.30 z parkingu spod kościoła. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.

Wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli pielgrzymować fizycznie do Częstochowy zachęcamy aby zapisywać się do Grupy Pielgrzymów w charakterze „duchowego pielgrzyma”.

8. Została odebrana od złotnika po renowacji większa monstrancja. Poświęcimy ją w środę. 2/3 kosztów ufundowali rodzice tegorocznej młodzieży bierzmowanej jako ich dar ołtarza. Składamy im, raz jeszcze, serdeczne podziękowania. Druga, mniejsza monstrancja została także oddana do renowacji w tej samej firmie Uruszczak w Krakowie.

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii zmarli Śp. + Irena Kozieł l.81, Stefan Malinowski l.58, Marta Rodak l.84, Tadeusz Urbańczyk 78, Marianna Romanik l.75.

Zdrowaś Maryjo …Wieczny odpoczynek…