Ogłoszenia parafialne

XXX  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                        Będzin, 26.10.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest trzydziesta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W imieniu członków chóru, orkiestry, obsługi technicznej i kompozytora Koncertu Symfonicznego ku czci św. Jana Pawła II z ubiegłej Niedzieli składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Dziękujemy za przygotowany obiad w Zespole Szkół Nr 2, za wypieki smakowitych ciast naszych Parafian, i nie tylko, za każdą formę wsparcia i sympatii. Dziękujemy za to, że te 130 osób współtworzących to dzieło, czuło się dobrze w naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim pracującym w szkole, kościele i na plebani. Serdeczne Bóg zapłać!

3. W sobotę, 1XI, uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej Parafii  są Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 17.00 oktawalny różaniec za zmarłych. Przypominamy, że jest to jedno z sześciu świąt nakazanych, poza Niedzielami, na których jest obowiązek uczestnictwa na Eucharystii. Na będzińskich cmentarzach będą Msze święte : w parafii Św. Trójcy i na komunalnym ok. godz.14.30, na Warpiu ok. godz.14.00.

4. W przyszła Niedzielę, 2 XI, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  –  Dzień  Zaduszny. Ponieważ w Parafii nie ma cmentarza, jest naszym zwyczajem, że  o godz. 17.00 odbywa się procesja z pięcioma stacjami jak na innych cmentarzach i oktawalną modlitwą różańcową za zmarłych wokół Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie z różańcem i zniczami na procesji.

5. 1 listopada, to także pierwsza sobota miesiąca. Ze względu wyjątkowy charakter tego dnia,  nie będzie adoracji Grupy Modlitewnej. Przekładamy adoracje i Mszę świętą na 8. XI. Także w tym dniu nie będziemy jeździć do chorych z wyjątkiem osobistych próśb.

6.  Przyjmujemy na wypominki roczne na 2015 rok. Modlimy się za zmarłych przed niedzielnymi Mszami świętymi o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00 przez cały rok.

Od 1 do 8 listopadawypominki  oktawalne z różańcem świętym o godz. 17.00 i Mszą świętą o 18.00 za zmarłych, których polecamy Panu Bogu w tej modlitwie.

7. Do końca października Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.

8. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny.

9. Zapraszamy do udziału w katechezach dla starszej młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.

10. Towarzystwo Przyjaciół Będzina informuje, że od 1 do 2 XI we Wszystkich Świętych i w Zaduszki już po raz jedenasty przeprowadzi na będzińskich cmentarzach kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza parafii Św. Trójcy.

11. Z przykrością informujemy o nasileniu się ostatnio praktyk pogrzebów naszych Parafian w obrządku Kościoła Polsko-Katolickiego czyli Narodowego. Boli to, że Ci Parafianie składali ofiary na budowę tej świątyni, przyjmowali księdza podczas kolędy. W ostatnim momencie odejścia z tego świata, przekreślono wszystkie Ich dokonania z winy najczęściej obojętności członków rodziny Osoby zmarłej, bądź złej informacji zakładu pogrzebowego. Polecamy takie wypadki roztropnej uwadze naszych Parafian.

12. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp.+ Marta Orłowska l.60, Stanisław Zięba l.91.               Zdrowaś Maryjo …Wieczny odpoczynek…