V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU                Będzin, 22.03.2015 r.

1. Dzisiaj jest piąta Niedziela Wielkiego Postu.

2. Po Mszy świętej o godz. 18.00, jak każdego 22 dnia miesiąca,  odbędzie się Nowenna ku czci św. Rity. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę, 25 marca, przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i okazja do szczególnej modlitwy w intencji poczętych dzieci. Msze święte w naszej Parafii są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to także 23 rocznica powstania naszej diecezji.

4. W czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy osoby młode, z którymi była rozmowa o wolontariacie podczas kolędy, sam wolontariat i wszystkich chętnych.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Dla dorosłych tradycyjnie w ten piątek przed Niedzielą Palmową po Mszy świętej ok. godz.18.30,  wyruszymy ulicami naszej Parafii z dużym drewnianym krzyżem. Pójdziemy ulicami : 9 Maja, Chmielewskiego, Rewolucjonistów, Skalskiego, Wojska Polskiego,  9 Maja. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w modlitwie. Nie zapomnijmy o osobistym, podręcznym oświetleniu np. o zniczach. Kolekta będzie zbierana na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.30.

6. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się Msza święta w intencji osób chorych i starszym wiekiem, na której będzie można przystąpić do sakramentu pojednania, namaszczenia chorych i Komunii świętej przed Świętami Wielkanocnymi. Po niej, około godz. 10.00 pojedziemy do chorych. Zapisujemy te Osoby i ich adresy na listę w zakrystii lub kancelarii.

7. Także w tę sobotę przed Niedzielą Palmową, będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież gromadzi się w bazylice katedralnej w Sosnowcu od godziny 10.00. Informacji i szczegółów udziela Ks. Robert.

8. W sobotę przypada 6 rocznica święceń biskupich Ks. Bp Grzegorza Kaszaka. Polecamy Osobę naszego pasterza wspólnym modlitwom.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami wokół  świątyni na Mszy dziecięcej o godz. 10.30. Po niej odbędzie się konkurs na największą (2014 – 8,40 m) i najpiękniejszą palmę. Fundatorem nagród w tym roku, będzie Pan Starosta Będziński Arkadiusz Watoła.

10. Uniwersyteckie Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące KANA serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można poznać szkoły, dowiedzieć się więcej o metodach nauczania w nich stosowanych. Dzień Otwarty dla Gimnazjum i Liceum odbędzie się 26 marca, w czwartek, o godz. 17.00 w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Strona szkoły: http://www.kana.edu.pl

11. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin Naszej Parafii.

12. Parafialna Księga Trzeźwości jest wystawiona przy chrzcielnicy na stoliku.

13. W ubiegłym tygodniu została zamontowana pod kostką brukową na parkingu plebanii rynna spustowa do kanału przeciwdeszczowego. Bóg zapłać za składane ofiary na te i inne prace !

14. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp.: + Wiesław Serdelski l.81, Andrzej Bonenberg l.69, Danuta Baran l.79.         Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …