Ogłoszenia parafialne

XXVI  NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                       Będzin, 28.09.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest dwudziesta szósta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1030 poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom z kl. II.

3. W poniedziałek będą obchodzić imieniny Ks. wikariusz Michał i P. organista Michał. Na Mszy świętej o godz. 1800 polecać będzie ich Panu Bogu we wspólnej modlitwie, na którą zapraszamy

4. Od środy 1 X zaczynamy Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii  codziennie o godz. 1730. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodniczeniem osób starszych. Dzieci na różaniec przynoszą przygotowane przez siebie różyczki z intencjami modlitwy. Za publiczne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek w modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa.

W piątek nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 700 i po Mszy o 1800. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 1700.

W sobotę po Mszy o godz. 700 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 900 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną wg listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o św. O. Pio o godz. 2100.

6. Wydawanie jabłek w poniedziałek i czwartek od 1000 do 1130.

7. W przyszłą Niedzielę odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz. 1700, a potem Msza święta o godz. 1800 w intencji  Rodziny Różańcowej naszej Parafii.

6. W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących obejmowanych pomocą przez naszą diecezjalną Caritas. Drodzy parafianie dziękujemy za waszą wyobraźnie miłosierdzia, która pozwala nam zaradzać ciągle rosnącym potrzebom, a dla obojętnego świata być znakiem prawdziwej miłości braterskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzą swe serca na potrzeby innych.

Ks. Tomasz Folga – Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej

7. Planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada. Bliższe informacje u Ks. Michała.

8. Trwa nabór wolontariuszy do XIV edycji  SZLACHETNEJ PACZKI. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony http://www.superw.pl. Informacje są na plakacie.

9. Prosimy o zgłaszanie się osób pełnoletnich, chętnych do udziału w przygotowaniach Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 w naszej diecezji. Szczegóły są na plakacie.

10. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Bogusław Kryczkowski, Teresa Gnacik

Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek…

Apel Księdza Biskupa

Umiłowani Diecezjanie!

Jak dobrze wiecie, zapadła decyzja, aby w niespodziewanie krótkim czasie zamknąć Kopalnię Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, ostatnią kopalnię w Zagłębiu Dąbrowskim.

Protestujący górnicy domagają się m.in. wypłaty wynagrodzeń za wykonaną pracę. Brak należnych pieniędzy szczególnie mocno dotyka ich rodzin. Proszę módlcie się, aby sprawiedliwości w naszym kraju stało się zadość, i aby nasi górnicy cali i zdrowi wrócili do domów, nadal mając słusznie wynagradzaną pracę.

Z pasterskim błogosławieństwem

Wasz Biskup
+Grzegorz

W związku z tym decyzją Biskupa Sosnowieckiego w niedzielę 28.09.2014 r. przed wszystkimi kościołami Sosnowca zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na wsparcie górników i ich rodzin.