Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA   ZWYKŁA                                                            Będzin 22.06.2014 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest dwunasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym w przebieg procesji Bożego Ciała i budowę IV ołtarzy : Drogim Parafianom, kapłanom, katechetom, pracownikom świeckim, poszczególnym Osobom z wspólnot działających w Parafii, panom z asysty,  lektorom i ministrantom, młodzieży, dzieciom z pierwszej komunii świętej i rocznicy, paniom dbającym o czystość i układającym kwiaty – składamy gorące podziękowania! Niech Dobry Pan Bóg, Swym błogosławieństwem wynagrodzi Wam każdy poniesiony trud i osobiste poświęcenie – Serdeczne Bóg zapłać !

Do końca Oktawy o godz. 17.30 są Nieszpory Eucharystyczne. Msza święta o godz.18.00, a po niej procesja wokół świątyni z litanią do Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się I Rocznica I Komunii świętej. Będzie Jej przewodniczył także jako Mszy Prymicyjnej Ks. Neoprezbiter Maciej Gaik. Dlatego zbiorowa Msza święta za zmarłych została przesunięta na godz. 20.30.

4. Siostry Karmelitanki po Mszy będą kwestowały dla z dzieci z oratorium na wakacje.

5. W poniedziałek, w Dniu Ojca, zapraszamy na wspólną modlitwę za Ojców, żywych czy zmarłych, na zbiorowej Mszy świętej o godz. 18.00.

6. Także w poniedziałek o godz. 16.00, odbędzie się zebranie Bractwa Szkaplerznego oraz osób noszących szkaplerz, a chcących pogłębić kult do Matki Bożej.

7. We wtorek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w sąsiedniej Parafii został przełożony na dzisiejszą Niedzielę. U nas zapraszamy do wspólnej modlitwy za solenizantów Janów na Mszy świętej o godz. 18.00.

8. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 na Mszy świętej za budowniczych i fundatorów ołtarzy. Po niej procesja wokół świątyni do IV ołtarzy. Święcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do licznego udziału.

9. W piątek uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. W ramach nabożeństwa czerwcowego odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W tym dniu przed zakończeniem roku szkolnego w szkołach zapraszamy do spowiedzi przed wakacjami oraz na Mszę świętą dziękczynną za miniony Rok Szkolny i Katechetyczny o godz. 8.00  uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców.

11. W sobotę ze względu na śluby Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy świętej.

12. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

13. Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe : Radia Maryja na Jasną Górę, 13 lipca, w poniedziałek. Bractwa Szkaplerznego do Czernej, 19 lipca, w sobotę. Koszt jednej i drugiej pielgrzymki jest po 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.

14. Prosimy w wakacyjnych planach uwzględnić naszą trzydniową, pieszą parafialną pielgrzymkę 23 sierpnia na Jasną Górę.

15. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii zmarli Śp.: + Honorata Prysak l.96, Zygmunt Chmiel l. 70, Paweł Szczerzyński l.44.

Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek…