II  NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO            Będzin, 12.04.2015 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest druga Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego.

O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, gdzie podczas adoracji Najświętszego  Sakramentu pomodlimy się koronką i litanią do Miłosierdzia  Bożego. Z tym nabożeństwem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.  Rozpoczyna się 71 tydzień Miłosierdzia pt. Caritas dla rodziny. Ofiary z tej Niedzieli są przeznaczone na CARITAS, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła powszechnego.

3. Na placu zabaw obok Przedszkola Nr 13 przy ul. Skalskiego, w godzinach od 16.00 do 17.30, przedstawiciele neokatechumenatu z naszej diecezji będą dawali świadectwa o wierze dając możliwość do osobistego spotkania się z nimi. Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie Ewangelizacji na placach. Przy wyjściu są stosowne ulotki.

4. Fundacja Pro Salute przeprowadza akcję charytatywną „ Dla Ciebie żonkil dla chorego nadzieja ” na zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla Hospicjum Onkologicznego.

5. W poniedziałek, 13 dnia miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się  Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Niej przejście do Krzyża Katyńskiego na wspólną modlitwę.

6. Także w poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się Msza święta Bractwa Szkaplerznego.

7. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację młodzieży, wolontariuszy, osoby stanu wolnego – Grupy 33 w ramach przygotowań do ŚDM – Kraków 2016.

8. W piątek,  trzeci miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się  Msza święta wotywna o Bożym Miłosierdziu i koronka do tej tajemnicy wiary.

9. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.

10. W przyszłą niedzielę rozpocznie się VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie możliwość zaopatrzenia się w egzemplarze Pisma Świętego w różnych wydaniach.

11. Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z pamiątkami misyjnymi z ich placówek w świecie.

12. Za dwa tygodnie 26 kwietnia na Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się I Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci klas trzecich z Szkół Podstawowych Nr 11 i 13. Przyspieszony termin rocznicy jest uwarunkowany wyjazdami dzieci na Zielone Szkoły. Zebranie rodziców tych dzieci odbędzie się w środę, 15 kwietnia, o godz. 19.00.

13. Zakupiono sześć nowych gaśnic i sprawdzono pozostałe pod kątem legalizacji i przeglądu technicznego ochrony przeciwpożarowej na plebani, dolnym i górnym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary na te i inne inwestycje !

14. Znaleziono damski zegarek. Do odebrania w zakrystii.

15. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Józef Łatała l.74, Józefa Sęk l.98, Stanisław Wolski l.76, Tadeusz Gruszczyński l.92, Irena Bandura l.67.

Zdrowaś Maryjo… ,   Wieczny odpoczynek …